Elektroniczna Skrzynka Podawcza


 

Elektroniczna skrzynka podawcza jest to środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania informacji (np. wysyłania wniosków, pism lub innych dokumentów) podmiotowi publicznemu (urzędowi) przy wykorzystaniu sieci teleinformatycznej.

Platforma e-Usług Publicznych - SEKAP

Strona Główna SEKAP

ePUAP

adres skrytki ePUAP:

/uglubomia/skrytka

 

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to portal, na którym jednostki administracji publicznej mogą udostępniać swoje usługi drogą elektroniczną, natomiast obywatele mają możliwość załatwiania spraw urzędowych przez internet, bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy.


Instrukcje dotyczące obsługi platformy ePUAP w zakresie: zakładania konta, wysłania dokumentów, podpisywania itp. znajdują Państwo tutaj.

Zakładanie profilu zaufanego ePUAP
Aby złożyć sprawę drogą elektroniczną za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej wymagane jest posiadanie konta i profilu zaufanego na platformie ePUAP.
Profil zaufany -  jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji – to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne (np. wnoszenie podań, odwołań, skarg) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Aby założyć profil zaufany ePUAP należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl wybrać opcję „zarejestruj się” i postępować zgodnie z zawartą instrukcją.

Po prawidłowym wysłaniu wniosku o profil zaufany, w ciągu 14 dni od daty wysłania wniosku należy udać się do Urzędu Skarbowego w Wodzisławiu Śląskim z dowodem osobistym lub paszportem, w celu uwierzytelnienia swojej osoby i odbioru profilu zaufanego.

Ważne!
w przypadku niestawienia się w Urzędzie Skarbowym, po upływie 14 dni wniosek o nadanie profilu zaufanego zostanie automatycznie odrzucony przez system.

 

Informacja wytworzona przez:
Przemysław Skrzypiec
email: p.skrzypiec@lubomia.pl
, w dniu:  31‑07‑2015 07:45:26
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Przemysław Skrzypiec
email: p.skrzypiec@lubomia.pl
, w dniu:  31‑07‑2015 07:45:26
Data ostatniej aktualizacji:
04‑08‑2015 08:44:12
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie